Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

Gradski susret učenika osnovnih škola LiDraNo 2017.

Autor: Vlatka Ignac, 27. 1. 2017.

Ove godine škola domaćin bila je OŠ Krune Krstića u Zadru. Kao i pravi domaćini učinili su sve da nam boravak u njihovoj školi bude ugodan. Smotra je počela sa prigodnim programom kojeg su pripremili njihovi učenici. U sklopu programa čuli smo i prigodne pozdrave kako od ravnateljice škole , tako i od Pročelnika za školstvo, gosp. Nekića koji je proglasio Smotru otvorenom.

Mi smo sudjelovali u dvije kategorije, novinarska i dramsko-scenska, pojedinačni nastupi.

U sklopu novinarskog izraza učenica Maja Benić sa svojom mentoricom, prof.Anom Lisicom pripremila je intervju pod nazivom Brusite svoje znanje. Taj rad je zadovoljio sve kriterije Prosudbenog povjerenstva i predložen je za Županijsko natjecanje.

Čestitke Maji i njezinoj mentorici!

Ali to nije sve. Učenica prvog razreda Ivona Knez predstavila se sa monologom Oči i srce. Dirljiva je to priča koja nam govori kako je teško kada imaš tatu pomorca. Ivona je svih oduševila sa svojim hrabrim i sigurnim nastupom, s obzirom da se radi o učenici prvog razreda. Tako mala, a tako hrabra! Njezina mentorica, Elza Nadarević- Baričić bila je jako ponosna na nju.

Bravo Ivona!

Kakav bi to LiDraNo bio bez Ecije Tudorović, učenice petog razreda koja nas svake godine vrlo uspješno predstavlja. Ove godine njezina mentorica, prof.Meri Popović i ona pripremile su monolog Bezobrazni ton. Tekst je baš prigodan za djecu tih godina jer govori o nerazumijevanju djece sa njihovim roditeljima. Ecija kaže da se i sama prepoznala u tom “problemu”. Naravno, a tko u tim godinama nema problema sa starijima.Ecija je kao i obično bila jako dobra. Ritam, dikcija, pokreti, sve je bilo baš kako treba biti. Njezino iskustvo u javnim nastupima bilo je vrlo očito. Čestitke našoj Eciji i njezinoj mentorici.

I ove godine LiDraNo je pokazao kakvu sreću imamo mi učitelji kada imamo priliku raditi sa tako darovitom, a nadasve pristojnom i dobrom djecom.

Vidimo se i slijedeće godine sa nekim novim pričama, literarnim,dramsko –scenskim, novinarskim…ili tko zna kojim izričajima.

Elza Nadarević-Baričić

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Srpanj 2017 »