JAVNI NATJEČAJ DAVANJE U ZAKUP ŠKOLSKIH SPORTSKIH DVORANA

Tekst natječaja se nalazi u dokumentu privitku:

NOVA OBAVIJEST

OBAVIJEST ZA PUTNIKE UČENIKE ŠKOLSKOG AUTOBUSA IZ MJESTA POLJICA, DRAČEVAC NINSKI I ŽERAVA

OD ČETVRTKA 14.RUJNA 2017.  PO DJECU PUTNIKE ŠKOLSKOG AUTOBUSA DOLAZIT ĆE SE PO SLIJEDEĆEM RASPOREDU:

12,30 -POLJICA BRIG

12,40-POLJICA PREMA VRSIMA

12,50- DRAČEVAC NINSKI

13,15- ŽERAVA

ZBOG ZATVORENOSTI CESTE PREMA RAŽANCU, ŠKOLSKI AUTOBUS SA DJECOM PROMETOVAT ĆE NA RELACIJI POLJICA - DRAČEVAC N. - POLIČNIK - MURVICA- ŽERAVA - ZADAR I OBRATNO PRI POVRATKU IZ ŠKOLE.

ZAHVALJUJEM NA RAZUMIJEVANJU,

RAVNATELJICA,KATICA SKUKAN prof.

„JABUKA JE SLATKO VOĆE, KOJE SVAKO DIJETE HOĆE“

Autor: Milan Troskot, 18. 11. 2016.

Pored mnoštva plodova koje nam daruje rujna jesen u vrtu, voćnjaku i vinogradu željeli smo saznati nešto više o jabukama. I jabuka ima svoj dan, 20. listopada.

O jabuci kao vrlo zdravoj namirnici učenici OŠ Bartula Kašića  već puno toga znaju. O njoj su učili kroz pjesme i priče, kroz sadržaje Zdravstvenoga odgoja te kroz projekt Sheme školskoga voća. No jabuka ima toliku vrijednost, i to ne samo hranjivu, da je njoj posvećen jedan cijeli dan, a u u našoj se školi obilježava svake godine različitim aktivnostima. Ovu godinu učenici  sedmih razreda sudjelovali su na  vrlo zanimljivom predavanju dipl. ing. agronomije gosp. Zvonimira Vlatkovića koji je na vrlo jednostavan i zanimljiv način preko PPT prezentacije  učenike upućivao  zašto je zdravo jesti voće i povrće, koje hranjive sastojke sadrže. Poseban naglasak dao je na JABUKU - kraljica voća.

Jabuka je naime prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam. Sadrži i minerale, mnogo kalija te kalcij, fosfor, magnezij i željezo,  opskrbljuje organizam energijom te sprječava umor i gubitak koncentracije. Iako su neke sorte voća mnogo bogatije vitaminom C, zahvaljujući kombinaciji tog vitamina, minerala i ostalih tvari u jabuci, jabuka potiče imunološki sustav organizma i vrlo je učinkovita u borbi protiv virusa, bakterija i razornog utjecaja slobodnih radikala. Upravo stoga štiti od prehlade,  Zahvaljujući pak kalciju i fosforu pozitivno utječe na izgradnju kosti i zuba, a kako je bogata i fluorom sprječava karijes te jača i štiti zubno meso i usnu floru.
K tome jabuka smiruje i ublažava neurozu i razdražljivost te je dobrodošla i kao sredstvo za smirenje i uspavljivanje

OBAVIJEST RODITELJIMA IZDAVANJE POTVRDA ZA SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

« Rujan 2017 »