Obavijest termini nastave iz Informatike

Pet 28.4.

6d7e: 16:00-16:50

5d6e: 17:00-17:50

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

13.04.2017. 09:30
OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE
U PONEDJELJAK 24.04.2017. NASTAVA U MATIČNOJ ŠKOLI ZAPOČINJE PO RASPOREDU: OD 8.00 – SMJENA PUTNIKA OD 11.30 – SMJENA NEPUTNIKA NASTAVA JE TAJ DAN POSEBNO ORGANIZIRANA JER U NAŠOJ ŠKOLI ZAPOČINJE TJEDAN MOBILNOSTI UČENIKA U SKLOPU PROJEKTA ERASMUS + KA2 FLIP&MOVIE. RASPORED NASTAVE JE SLIJEDEĆI:

10.04.2017. 13:10
POZIV ZA PRIJAVE NA RADIONICU – IZRADA LED BINARNOG SATA
U sklopu ovogodišnjeg Festivala znanosti, u našoj školi će se 24.4. u 18 h održati predavanje i radionica pod nazivom   Izrada LED binarnog sata .

Dvostruka zahvala

Autor: Vlatka Ignac, 28. 10. 2016.

(Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha)

Svake godine u mjesecu listopadu različitim svečanostima i manifestacijama uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima, i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.Tako smo i ove godine,već tradicionalno, u našoj školi 20.listopada svečano proslavili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha. Učinili smo to s čak dvije svečane priredbe (u jutarnjoj i u popodnevnoj smjeni) u školskom holu. Učenici su donijeli različite proizvode pripravljene vrijednim rukama svojih mama, tata, baka, teta kao i plodove zemlje. Sve doneseno našlo je svoje mjesto na unaprijed pripremljenim stolovima u holu naše škole. Svečane priredbe uveličao je svojom prisutnošću župnik župe Uznesenja BDM na Belafuži don Dario Tičić koji je na kraju blagoslovio prinesene darove ali i sve nas okupljene.

U jutarnjoj(neputničkoj) smjeni na svečanosti su sudjelovali vjeroučenici razredne nastave- prvih i trećih razreda, drugi razred (produženi boravak) te učenici 7.b i 8.a razreda iz predmetne nastave. Svečanost je započela kako i dolikuje pjesmom Silan Bog koju su izveli učenici 3.a razreda. Uslijedile su recitacije o kruhu (Najdraži miris, Blago danu, Kruh i Kruh je fora) koje su sami napisali i izveli učenici 3.a i 3.c razreda (Vita Ž.,Vita V.,Donatella, Anđela, Lara, Nikola, Šimun, Ela, Nela, Marija, Paula, Marina, Ana i Antea). Svi prisutni su zajedničkim snagama otpjevali pjesme Kruh i Prinosimo kruh. Kroz program su nas provele,uz poticajne  prigodne misli, vjeroučenice 8.a razreda Martina, Mirta, Petra i Nikita. Nakon blagoslova svi zajedno smo radosno blagovali, te dijeleći hranu produbljivali zajedništvo i prijateljstvo.

U popodnevnoj smjeni u svečanoj priredbi sudjelovali su vjeroučenici drugih i četvrtih razreda, te vjeroučenici petih i šestih razreda koji su članovi eko grupe.U programu su sudjelovale vjeroučenice 7. razreda Emili Matanović i Nola Durut koje su nam krasnoslovile stihove pjesmica: Pred Gospodinom i Nađeni Bog, a pripremila ih je prof. Meri Popović.Zatim su nam pjevali članovi Malog zbora pod vodstvom učiteljice Marije Letinić pjesme: Tisuću zrnaca skupa i Kruh. Vjeročenici 2.d razreda pjevali su pjesmice: Preplašenim srcima, Prinosimo kruh i Hosana. Vjeroučenice 2. c razreda koje je pripremila učiteljica Ljilja Miletić recitirale su nam o kruhu. Kroz program vodila nas je vjeroučenica Rahela Gaćina. Na završetku don Dario Tičić obratio nam se prigodnim riječima o važnosti zemlje koja nas hrani, blagoslovio je kruh i plodove zemlje i čovjekovih ruku. Okupljeni oko hrane nastavili smo zajedništvo i prijateljstvo.

Komad kruha u mojoj ruci

Meni darovan

Da živim

Da ljubim

Da hrana budem za druge

fotogalerija

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Travanj 2017 »