11. Regionalna konferencija zajednice inovativnih nastavnika i nastavnica

Autor: KRISTINA PEŠUT, 3. 6. 2019.

DOBRODOŠLI NA 11. REGIONALNU KONFERENCIJU!

Kao i do sada, okupićemo se kako bismo učili i dijelili iskustva, ali više od toga – kako bismo osjetili da pripadamo velikoj zajednici posvećenih profesionalaca u kojoj se naš trud cijeni, naše ideje, promišljanja i brige pažljivo slušaju, kako bismo se smijali i radovali zajedno i ponovno osjetili svu snagu i moć istinske ljudske povezanosti. Upravo to je i tema ovogodišnje konferencije.
Zajednice koje gradimo i kojima pripadamo mogu biti veoma različite – zajednica je i naš razred, odjeljenje, naša škola, nastavnički tim, profesija, kao i zajednica u kojoj živimo. Ma kako različite one bile, ono što ih čini zajednicama je snažan osjećaj pripadanja, osjećaj sigurnosti, uzajamnog poštovanja i brige jednih za druge. U zajednici se upoznajemo, dijelimo i dobro i loše, učimo jedni od drugih, dogovaramo se, pomažemo i radujemo svim uspjesima.
Cilj ovogodišnje konferencije je osvijestiti važnost izgradnje škole/vrtića kao zajednice svih njenih članova, te ponuditi primjere aktivnosti i dobrih praksi kojima se potiče njen razvoj. Školski kalendar koji smo pripremili za vas, svakog mjeseca postavlja po jedan izazov, koji je ujedno i jedan od 10 koraka u izgradnji naše školske zajednice utemeljene na vrijednostima.
Neka naredna, 2019/20. školska godina bude godina izgradnje zajednica!
U tom duhu, od ove godine naši avgustovski susreti održavaće se pod nazivom REGIONALNA KONFERENCIJA ZAJEDNICE INOVATIVNIH NASTAVNIKA I NASTAVNICA.

MASLAČAK

Pogledajte našu WEB stranicu!

MATEMATIČKI KLUB

Pogledajte našu WEB stranicu!

UDŽBENICI 2019./2020.

« Siječanj 2020 »