ŠALE, TRICE, ZVRNDALICE

Autor: Milan Troskot, 25. 10. 2010.

ŠALE, TRICE, ZVRNDALICE

Ovih dana Osnovnu školu Bartula Kašića svojim prisustvom počastila je književnica i lutkarica Jadranka Čunčić- Bandov lutkarskom kolaž predstavom.

Iva- Karla Kovačević
                                                                              Novinarka skupina
                                                                              OŠ Bartula Kašića
                                                                              Mentorica: Ana Lisica

Književnica je rođena u Zagrebu gdje je nakon završene srednje Škole za odgajateljice, diplomirala na Filozofskom fakultetu povijest umjetnosti i češki jezik. Još kao učenica uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak. U radu toga kazališta bila je svestrano angažirana- od glume i animacije do pisanja lutkarskih igrokaza. Igrokazi su uvršteni u Antologiju hrvatskog dječjeg igrokaza.
Susret je organiziran u obje smjene. Učenici su književnicu dočekali predstavljajući igrokaze i recitirajući pjesme književnice koje su uvježbali sa svojim učiteljicama. Književnica je od svojih igrokaza upriličila kolaž predstavu Šale, trice, zvrndalice s lutkama koje je sama izradila od prirodnih materijala (tikve, slama, kukurozvina, drvo, čarape, karton...) Djeci je pokazala način izrade svojih lutaka što ih je oduševilo. U susretu su sudjelovali učenici nižih razreda, a bili su i svojevrsni sudionici predstave jer ih je lutkarica cijelo vrijeme animirala pa su bili bubamare, slonovi, miševi, jarci...
Književnica je također krasnoslovila nekoliko svojih pjesma: Kornjača, Strašan pas, Konj ... Tematika njezinih djela jest biljni i životinjski svijet prikazan na jedan humoristačan način. Zato su se naši učenici dobro zabavili i nasmijali. Književnica je bila prezadovoljna poznavanjem njezinh djela, izvrsnom glumom učenika i atmosferom susreta.
Učenici su susret napustili pjevajući sihove Tikve sadim, od njih lutke radim što najbolje govori o njihovom oduševljenju.

Iva- Karla Kovačević
                                                                              Novinarka skupina