Valentinovo u knjižnici

Autor: Irena Stojanov, 16. 2. 2016.

Učenici 3.b razreda zajedno sa svojom učiteljicom Kristinom Knežević proveli su nastavni dan u knjižnici. Sve je bilo u znaku Valentinova stoga su hrvatski jezik i likovna kultura odrađeni u znaku ljubavi.

Ljubav do ušiju, pjesma Luke Paljetka, izmamila je crvena lica na učenicima. Iako je pjesma izazvala podsmjehe, učenici su morali iz pjesme izdvojiti temu, pjesničke slike, rimu, kiticu, stih i ostale zadatke koje im je zadala učiteljica.

Nakon odrađenog hrvatskog jezika, u znaku ljubavi bio je i likovni.  Osim izrade čestitki za svoje najmilije, učenici su dobili zadatak na papiru napisati što je za njih ljubav. Svojom dječjom iskrenošću i viđenjem ljubavi napisali su lijepe stihove od kojih su neki bili i smiješni.

„Ljubav je za mene sreća, radost i veselje, a ponekad prava muka! Ljubav je zapravo nešto što je neopisivo! Bez ljubavi bilo ne bi ni svijeta, ni života jer ljubav je nešto opet ponavljam NEOPISIVO!“

„Ljubav je za mene mala iskra svijetlosti u mom srcu, a to je srce otvoreno samo za odabranog.“

„Za mene je ljubav kao visoka planina ili dno mora.“

„Za mene je ljubav pita od sira.“

Nakon što smo zajednički pročitali stihove, zamotali smo ih i spremili u vremensku staklenku ljubavi. Namjena ove vremenske staklenke je da sačuvamo misli i stihove o kojima su učenici razmišljali. Sljedeću godinu ponovno ćemo se naći u knjižnici i otvoriti stihove o ljubavi te ih još jednom pročitati.

Veselimo se sljedećem Valentinovu.smiley

Irena Stojanov i Kristina Knežević