Usvojili smo dupina Ivana!

Autor: Milan Troskot, 26. 10. 2015.

Učenici drugih razreda usvojili su dupina Ivana! Usvajanjem dupina pomogli smo Projektu zaštite dobrih dupina koji obitavaju u našem moru.

Moj dupin

Dupini su mi drage životinje. Volim biti u moru, pa bih rado imao jednog dupina da se igram i kupam s njim.

Ne bih ga nikada zatočio. Stavio bih mu kameru na leđa i pustio u more da bude slobodan. Tako bih uvijek znao gdje je i što radi moj dupin.

Gabriel Matković 2.d razred

Dobri dupin

Dobri dupin vrsta je dupina koja žive u Jadranu. Dupin je morski sisavac. Mogu živjeti do pedeset godina. Hrane se ribom. Dupini su društvene životinje i žive u skupini.

Sara Butić 2.d razred

Želimo dupina

Želimo usvojiti dupina da spasimo njihovu vrstu. Oni su umiljate i drage životinje. Uvijek smo veseli kad ih ugledamo na moru. Želimo im postati prijatelji. Gledala sam film o dupinima i od tada imam želju za dupinom.Možda bi ga naučila pričati.

Nola Barić 2.d razred

Dupini

Dobri dupin vrsta je dupina koja živi u Jadranu. Dupini se ubrajaju u najpoznatije i najomiljenije morske sisavce. Oni imaju izduženi oblik tijela, a boja im je tamno plava do smeđe sive na leđima. Trbuh im je bijele boje.Mogu narasti do tri metra. Vrlo su inteligentne i društvene životinje.

Iva Reljić 2.d razred

Zašto usvojiti dupina

Jer izlaz lica daje dojam da se stalno smije. Sreću pokazuju visokim skokovima.Dupini spašavaju ljude od utapanja. Dupini nikada ne spavaju. Oni su društvene životinje.

Roko Markulin 2.d razred