Zima, zima , bijele zube ima !

Autor: Milan Troskot, 17. 2. 2015.

Tako  je  zaista i bilo, nama učenicima trećih  razreda na našem izletu na Mukinje.

Nekoliko puta smo odgađali naše  putovanje, slušali  vremenske  prognoze i kada su napokon najavili lijepo vrijeme , mi smo krenuli.

Baš tog  četvrtka osvanuo je lijep i sunčan dan, da u Zadru, ali kako će biti tamo, mislile smo cijelo vrijeme.Ali odmah po dolasku vidjele smo da nema straha od lošeg vremena. Vrijeme zapravo idealno, sunce, a oko nas nepregledni, netaknuti  bijeli  pokrivač. Snijeg kao u bajci.

Čim smo se parkirali, našoj sreći  nije  bilo kraja. Već onako  odjeveni u topla snježna odijela, sa punom opremom-kape , šalovi, rukavice otkotrljali smo  se niz  brijeg. T a šarena mala bića letjela su na sve strane.Mnogi su učenici ponijeli svoje sanke, a za ostale se pobrinula agencija i posudila djeci svoje tanjuriće za sanjkanje. Netko je krenuo raditi snjegovića, netko se grudao, a oni  malo hrabriji odmah su počeli sa sanjkanjem. Brzo  su im se pridružile i učiteljice, jer teško je odoljeti  takvom izazovu. To je bilo pravo natjecanje, brzo, spretno, veselo.

I tako nakon nekoliko sati  provedenih  na snijegu došlo je vrijeme odlaska. Otišli smo u obližnji lokal, skinuli  ski odijela i obukli  suhu, toplu odjeću, baš kako smo se i dogovorili u Zadru. Onako gladni i pomalo umorni krenuli smo prema restoranu  Macola gdje na je čekao topli ručak. Nakon  ručka  laganja šetnjica i posjet malom Zoo vrtu i odlazak prema autobusu za Zadar.

Bio je to još jedan nezaboravan  izlet  na  snijegu!

Naše snježne fotkice  pogledajte OVDJE !                Učiteljice trećih razreda