31. 10.Svjetski dan štednje 2. a proveo u banci

Autor: Milan Troskot, 5. 11. 2013.

Ove  godine  taj dan  proveli smo u OTP banci. Nismo slučajno  otišli baš tamo. Naime tamo  radi  mama  naše  učenice Eme Meštrović i ona nas je  pozvala da budemo  njihovi  gosti.

Odmah  na ulazu  dočekala nas  je gđa. Dubravka, djelatnica  banke. Udobno smo  se smjestili u jednu od  prostorija  za  goste i odmah počeli  slušati  zanimljivo  predavanje. Svašta smo taj naučili, zašto obilježavamo  taj  dan, gdje je to počelo, kako se obilježava i sl.

Učenike je najviše  zanimalo kako novac  stiže u banke, gdje se  čuva , kako rade  bankomati,kako se otvaraju računi i sl. Simpatično je bilo čuti  kako većina  učenika zna što su krediti i minusi u bankama. Očito su to nažalost u većini obitelji česta tema  razgovora.

Čuli smo koje još valute  postoje osim kune, kako se  štedi novac, zašto se štedi i sl.

Saznali  smo da većina djece već naveliko štedi i svi znaju gdje će taj novac  potrošiti.

Nekoliko učenika ima svoj račun  u  bankama  u svoju ušteđevinu tamo  čuvaju. Vrlo pohvalno da se odmalena uče  štedjeti. Nakon svih tih  informacija krenuli smo u mali obilazak banke, slikali  se i  zahvalili što  su  nas  pozvali. Na  samom odlasku  dobili smo bombone  i igru Čovječe, ne ljuti se . Lijepo od  njih. Pozdravili smo se  i otišli u školu.

Mlade  bankare pogledajte ovdje!