Prvaši na jednodnevnom izletu !

Autor: Milan Troskot, 4. 6. 2013.

Kuda  otići  za  kraj  školske   godine? Bilo   je  pitanje  koje  je  u  zadnje  vrijeme „mučilo“ naše  prvaše i njihove  učiteljice. I napokon  odluka je  „pala“. Ide se  na jug, Skradin i  uz  rijeku  Krku  poznati  Sokolarski  centar.  Učenicima  i  njihovim  roditeljima ta se ideja odmah  svidjela.Ide  se  3, lipnja. Cijelo  vrijeme samo smo  razmišljali kakvo će nam biti vrijeme, neće valjda i nas „oprati“ kiša kao i mnoge koji  su  išli  na  izlet  prije  nas.

Ali ne, nije bilo  kiše, cijelo vrijeme  grijalo nas  je sunce. Baš kako smo i željeli!

Okupljanje  oko  škole u 8 i 30, pozdravljanje  sa roditeljima i napokon polazak. U autobusu  se  upoznajemo  sa našim  pratiteljicama  iz  agencije Terra, koja je  organizator  našeg  putovanja.

Prvo  stajanje je Sokolarski  centar koji se nalazi u Dubravi, malom mjestu  kraj  Šibenika. Oduševljenje odmah  na prvom  koraku.Sokolovi i  sove svuda  oko nas. Nekoliko učenika nije vjerovalo da su živi, nikada nisu na jednom  mjestu vidjeli toliko ptica.

Slijedilo je  vrlo  zanimljivo predavanje o životu sove i sokola.Učenici su mogli pitati sve što ih zanima o tim pticama i njihovim  životima. Neki  hrabriji učenici uzeli su ptice na svoju ruku i tako ih hranili. To im je bio vrhunac uzbuđenja. Posjet Sokolarskom centru ostat će nam u trajnom sjećanju.

Nakon tog  zanimljivog  razgledavanja idemo u autobus i vozimo  se lagano  prema našem restoranu „Vrata  Krke“ gdje nas čeka ručak. Jedva smo čekali sjesti i jesti jer smo već bili gladni i žedni. Pristojno smo sjeli za stol i čekali konobaricu da počne dijeliti jelo.Sve je bilo jako svježe  i ukusno. Pohvale za osoblje restorana.

Nakon  ručka novo uzbuđenje. U neposrednoj  blizini  restorana nalazi se  farma konja koji su dostupni gostima restorana koji ih žele jahati. Mi  smo svi željeli makar provati jahati. Za većinu nas to je bilo  prvo  jahanja.Sreći  nije  bilo  kraja!

Ostatak izleta proveli smo u  Skradinu, malom dalmatinskom  gradiću. Šetnju gradom iskoristili smo za slikanje, sladoled, a većina učenika htjela je potrošiti svoje novce. Tako su odmah pojurili na štandove i kupovina je trajala sve dok se nije potrošila i zadnja kuna.

To je sa učenicima uvijek tako. Kao da ne smiju vratiti novce kući . Sve se mora potrošiti!

Pa neka , dobili su da potroše.

Onako već pomalo umorni krenuli smo prema  našim autobusima. Slijedila  je vožnja prema Zadru i povratak  kućama.Svi smo zaključili da nam je bilo vrlo lijepo i da bi trebali češće ići na izlete. E kad bi to barem bilo moguće!

Sličice na našeg izleta pogledajte OVDJE !

Učiteljice prvih razreda :)