Pozdrav proljeću !

Autor: Milan Troskot, 15. 4. 2013.

Hoće  neće, hoće  neće, ali  proljeće  je  ipak  stiglo. Veselju  nije  bilo  kraja.Mi, prvaši   odmah  smo  odlučili  krenuti  na  posao i  malo  urediti naše  dvorište.

Ali  kako ?  Lako ! Iz  prirode i  društva  učili  smo  o  proljetnicama. Svaka je  lijepa  na  svoj  način! Zato  smo  odlučili  posaditi cvijeće  u  naše  dvorište, 1.a, 1.b, i 1. c razred.

Učenici  su  se veselili toj  ideji i baš  taj dan naše  učionice mirisale  su  raznim cvjetnim  mirisima. Ali samo  do  trenutka  dok nismo  izašli  vani i posadili  ih  u zemlju.

Izgledali  smo  kao  pravi  vrtlari. Ruke  su  bile  pune cvijeća, grablji, lopatica.Prvi  zadatak bio je okopati  zemlju i napraviti rupe  za  sadnju cvijeće. U tome  nam je  pomogao barba Mario, naš kućni  majstor. Djeca  su  bila  jako vrijedna  i  marljivo  pravila novi  dom  za  svoje sadnice. Sreći  nije  bilo  kraja  kad su ugledali svoje  cvijeće kako ponosno stoji u zemlji. Nakon sadnje malo smo sve to  zalili i pomalo uživali i lijepom  cvjetnom prizoru.

Prvaši  su  i  ovaj put  pokazali da iako  su  najmlađi na  njih se  može  računati.

Kad se  male  ruke  slože  sve se može!

Učiteljice  prvih  razreda!

Vrijedne vrtlare pogledajte OVDJE!