Sat prirode i društva u suradnji sa školskom ambulantom !

Autor: Milan Troskot, 1. 3. 2013.

Danas  je  kod  nas  bio  Dan  osobne  higijene!  Eto , mi smo  uveli  baš  takav dan i obilježili ga  prilično  svečano. Imali  smo  čak i  gošću. O  čemu  se  zapravo  radi?

U  udžbeniku  prvog   razreda ima  cjelina  koja  govori  o  zdravlju. Jedna  od  lekcija je i ona  koja  govori  o  osobnoj  higijeni , a posebno  o  higijeni  zuba  i  zubne  šupljine.

Da  bi taj  sat  bio  zanimljiv, jer  smatramo da je ta  tema  jako  važna, odlučili smo  napraviti  malo  drugačije  predavanje.

„ Povezali“ smo  se  sa  našom  školskom  ambulantom  za  pomoć. Primila  nas  je  medicinska  sestra  Ivana  Lapčić  i  vrlo  rado  prihvatila ideju  za  suradnju. Dogovorile  smo  se  da ona  održi  sat  prirode  i  društva   kako  bi  učenici  to  bolje  shvatili.

I  eto. 28. veljače  u  našoj   zbornici  održano  je  predavanje  za  sve  učenike  prvih  razreda.

Sestra  Ivana  jako  se  potrudila  da  se  približi  djeci  na jedan jednostavan  način.

Učenje  je  „teklo“ kroz  priču,  učenici  su  postavljali  zanimljiva  pitanja, a uslijedio  je i vrlo  zanimljiv  film o higijeni  zuba. Sve  u  svemu ideja  o  suradnji  sa  sestrom Ivanom  je  pun  pogodak. Nadamo  se  da se  vidimo i  dalje  na  nekim  drugim  projektima.

Da  ne  bi  zaboravili  što  smo  naučili , odmah  smo  požurili  u  naše  učionice  gdje  nas je  čekao  pribor  za  higijenu  zuba, četkica  i  pasta . Idemo  primijeniti  naučeno!

Čuli  su  kako  treba  pravilno  četkati  zube i koliko  dugo. Podijeljeni  u  male grupe krenuli smo  na  pranje. Bilo  je  jako  zanimljivo  i  korisno. Cijeli hodnik mirisao  je  na  Plidente, Colgaite, Signale  i ostale  marke  zubnih  pasta.

E samo  kad  bi  to  znanje  primjenjivali svakodnevno bilo  bi „super“.

Učiteljice  su  se  jako  potrudile da  učenici stvore  tu  važnu  naviku, a sad ostaje na  roditeljima da u  tome  budu ustrajni.

I  sat  likovnog  bio je  „u tom  stilu „. Svatko  je  izrađivao  svoju  zubnu  šupljinu, ali od  hamera  i  stiropora.  Ideja  za  pet ! Neki   učenici  će  nadamo se vrlo  brzo  posjetiti  zubara, jer  se  grici- grec  udobno  smjestio  na  njihovim  zubima.

Sličice  tih  događanja pogledajte OVDJE !

Učiteljice  prvih  razreda