Učenici 1.a obilježili Međunarodni dan štednje, 31. listopada !

Autor: Milan Troskot, 31. 10. 2012.

Ne  znači  ako  smo  mali  da  ne  znamo štediti .Pokazali  su  to  danas  mali  prvaši  koji  su  pokazali  zavidno  znanje  o  tome  kako  se  štedi  novac.

Naime, povodom  Međunarodnog  dana  štednje  pozvani  smo  u  Erste banku da  budemo  njihovi  gosti. Ideja  je  krenula od gđe. Jasmine Božanić, zaposlenice  banke i mame  našeg  učenika  Tonija.

Učenici  su  vrlo  rado  prihvatili  taj  poziv i uzbuđeno  su čekali  kada će  taj dan. I evo, utorak  ujutro , divan  sunčan  dan  i mi  pješice  krećemo prema Erste  banci. Putem  promatramo  prirodu , učimo  sudjelovati  u  prometu i otkrivamo  promjene  koje  se događaju  u  jeseni.

Ubrzo  stižemo  na  cilj, u Erste  banku  na Branimirovoj  obali.

Na  vratima  nas  dočekuje  direktorica  banke i još  puno  ljubaznih djelatnica.

Svi  s  vesele našem  dolasku i  trude  se  dati  nam  što  više  informacija što  se  sve  radi  u  banci. O  tome  nam  najviše  priča  teta Jasmina, Tonijeva mama.

Učenici  su  sa velikim  zanimanjem  slušali  i   bez   teškoća  sudjelovali  u  razgovoru. Najviše  ih  je  zanimao  brojač  novaca , kako on  može  prepoznati krivotvoreni  novac. Naučili  smo  kako  su  sve  u  prošlosti ljudi  plaćali kupljenu  robu, npr. čokoladom, rižom i sl. Puno  toga  naučili smo taj dan.

Najuzbudljivije je  ipak  bilo  kad  smo  djelatnicima  pokazali  naše  likovne radove na  temu  Medo Štedo, koje  smo  izradili u  školi  na  satu  likovne  kulture. „Stručna  komisija „ odlučila je  da  su  svi  radovi  jako  dobri i da su svi zaslužili   nagrade. Našoj  sreći  nije  bilo  kraja! Dobili  smo  majce, balone, naljepnice i sve  to  sa  znakom Erste  banke.

Druženje  u  banci  brzo  je  prošlo. Zahvali  smo  ljubaznim djelatnicima, pozdravili, slikali  se  za  uspomenu  i  polako  krenuli  prema našem omiljenom odredištu, Vruljici.

To  je  mjesto  za  igru  , za  nešto  pojesti i na pola  puta  do  škole.

I  eto, nakon  Vruljice  vratili  smo  se u  školu zadovoljni , ali  i  pomalo  umorni  od  uzbudljivog dana.

Nadamo  se da će  ovakvih posjeta  biti  još.

Elza Nadarević Baričić

Sličice  sa  našeg  posjeta  pogledajte  ovdje.