RADIONICA NA TEMU "ŽIVOT SA MIŠIĆNOM DISTROFIJOM"

Autor: Milan Troskot, 30. 5. 2012.

U  našoj   je  školi  28. svibnja  bilo  jako zanimljivo, ali  i vrlo  poučno. Naša  bivša  učenica, Kristina  Brkljača, sada  stručna  suradnica  u Savezu distrofičara održala  je  zanimljivu  radionicu  koja  ima edukativni  karakter, jer joj  je  želja  bila senzibilizirati  djecu za   invalidnost, odnosno  pravo  na   različitost.

Naši   četvrtaši  su   sa  velikim   zanimanjem  pratili  navedenu temu. Voditeljica Kristina  je  na  vrlo  zanimljiv  način  započela   predavanje  i to  poučnim  filmom Autobus   duginih  boja.Filmom  se  na  jedan  zanimljiv  način  htjelo  pokazati  kako za  invalide pristupačnost normalnim   uvjetima   života  znači  prolazak ispod   duge.

Nakon  odgledanog  filma  slijedilo  je  zanimljivo  predavanje  što  je  zapravo mišićna distrofija,  da  li  je nasljedna, kako  se  prepoznaje  i kako  se  liječi. Učenici  su  sa  velikim  zanimanjem  pratili  predavanje i često  su se  i sami  uključivali  postavljajući  voditeljici zanimljiva  pitanja. Svi  smo bili  oduševljeni  sa  održanom  radionicom  kao  i sa našim učenicima  koji  su  zapravo  vrlo   senzibilizirani  za  invalidne  osobe.

Toga dana svi smo  otišli  kući  sa  željom  i  sa  mislima  kako  bi  ovakvih  radionica trebalo biti  više , jer je to dobro  razvijati  kod male  djeca, ali i nama  starijima  da se  podsjetimo kako  moramo  biti  sretni  što  smo  zdravi  i što  nismo  ovisni  o ničijoj  pomoći.

Hvala  Savezu društva  distrofičara  Hrvatske  koji  su   nas  počastili  ovom  radionicom, a posebno  hvala Kristini Brkljača  koja  je to  djeci  na jedan jednostavan  način  i prezentirala.

Elza Nadarević - Baričić