ČETVRTAŠI SE UKLJUČILI U AKCIJU „ZELENA ČISTKA“!

Autor: Milan Troskot, 25. 4. 2012.

Cijeli  mjesec  travanj razmišljali  smo  kako  obilježiti 22. travnja, Dan  planeta Zemlje. Ideja  je  kao i obično  bilo jako puno. Nakon  svih  prijedloga  prihvatili smo poziv Udruge Eko Zadar i uključili se  u akciju  „Zelena  čistka „ koji  se  organizira  u cijeloj  Hrvatskoj. Da  bi  akcija  u potpunosti   uspjela u  pomoć  su  nam „uskočili“ i  djelatnici  Čistoće Zadar.

Oni  su  nam donijeli  veliki   spremnik za  odlaganje  otpada.

ŠTO  JE  ZAPRAVO   BIO  NAŠ  ZADATAK ?

Čišćenje  okoliša  naše  škole!

S  obzirom  na  loše  vremenske  prognoze odlučili smo  ne  udaljavati  se  daleko od  naše  škole.Zapravo zašto i bi  kad tu  imamo i te kako  posla. „Naoružali „ smo  se  higijenskim  rukavicama, dobrom  voljom  i krenuli  na  posao. U tom  trenutku  zasjalo  je  sunce i vrijedni  „čistaći“ rastrčali  su se na sve strane. Vrlo  brzo  vrećice za smeće bile su pune.Odlagali smo ih  veliki Čistoćin  spremnik. Svatko  je  želio  sakupiti  što  više smeća. To je bilo pravo  natjecanje tko će više.

I vrlo  brzo okoliš  naše  škole postao je „kao  nov“.

Ali tu  našoj   akciji nije bio  kraj.

Nakon uspješnog  čišćenja  vratili smo se u učionice gdje smo u sklopu  ekoloških  radionica radili likovne radove na  zadanu temu, naravno, ekološku.Radili smo na recikliranom  papiru sa raznim  tehnikama. Radovi  su bili  vrlo  uspješni , a izložili smo  ih u  našim  učionicama  i u  holu  naše  škole. Taj  dan  bili  smo sretni i zadovoljni jer smo i mi pomogli da naš planet bar na taj dan bude čist i uredan. E, kad bi bilo  više takvih  dana!

Fotkice sa  naše akcije pogledajte  u  fotogaleriji!