ŠARENE MAŠKARE ZAVLADALE ŠKOLOM

Autor: Milan Troskot, 22. 2. 2012.

I  ove  smo  godine  organizirali   „ KARNEVALIĆ“  u  našoj  školi. A tko drugi , nego četvrtaši.  Njihovoj   kreativnosti  nikad  kraja. Odlučili  su  napraviti  zabavu baš po svom „guštu“, sami, bez  pomoći  učiteljica. Mi  smo im to rado odobrile  da vidimo koliko daleko ide  njihova  mašta.

I  nismo   pogriješile. Već  rano  ujutro  školom  se   širila  galama veselih  maškarica. Bilo je tu svega  i svačega. Vampira, vojnika, pjevača, klauna, princeza, vila, gusara, čarobnjaka, šeika, indijanaca, štrumfova – ma  baš svega.

Odmah  nakon okupljanja u učionicama, krenuli  smo  prema  sportskoj  dvorani gdje  će  se  odvijati  program  karnevala.

Program je  bio natjecateljskog  karaktera  tako  da je trebalo  odabrati i žiri.

Svaki  razred imao  je po jednog  člana  žirija.

I  program   je  počeo. Prvi  se  predstavio 4.a  razred sa  svoje dvije  točke . Moramo reći da su ovaj  put  dečki  bili vrijedniji od  cura  pa su  pokazali  dvije  „slatke“ točke.

4.b razred  ponudio  je  pjesme , plesa  i  igrokaza . Maske  su bile  vrlo zanimljive, šarene , baš kakve smo i očekivali. Čitavo  vrijeme  budno  oko  žirija sve  je dobro  promatralo i  donosilo odluke.

Posao  im   nije  bio nimalo  lak, jer je sve ponuđeno  bilo više nego dobro.

Za   to  vrijeme 4.c  je  nestrpljivo  čekao  svoj  red. I  oni  su  imali  šarolik  program, pjesma, ples   i  pokoja  recitacija.  „Cekavci“  su  se  jako  dobro  pripremili tako da su  dobili jako visoke  ocjene.

Nakon   predstavljanja svih  sudionika , slijedio  je težak   posao  za žiri. Donijeti  odluku  nije  lako jer  su svi  bili „ super“. Zato su  donijeli  najpravedniju  odluku.

SVI  SU  POBJEDNICI   OVOGODIŠNJEG KARNEVALIĆA !

Učiteljice  Elza, Ljilja, Zvjezdana

Šarene  maškarice pogledajte OVDJE  !