KRALJEVI I KNEŽEVI "OKUPIRALI" ŠKOLSKU ZBORNICU

Autor: Milan Troskot, 31. 1. 2012.

Danas  je u  školskoj   zbornici  bilo  malo  drugačije  nego  uobičajenim  danom.Osim  svakodnevnog  „druženja“ učitelja ,  danas  su taj  prostor  zauzeli  i učenici.Naime, učiteljice  četvrtih  razreda u suradnji sa  profesoricom  Boženom Mišić, odlučile su se za realizaciju mini projekta pod nazivom „ Dolazak  Hrvata u naše krajeve“.

S obzirom da se učenici prvi put  „ozbiljno“ susreću sa tom  temom, željeli smo im i na taj način što  bolje približiti  odakle smo i kada smo mi kao narod  zapravo došli u ove krajeve.

Put  od  ideje  do  realizacije trajao je desetak dana.Svatko iznosi   svoje  ideje i program je  brzo  složen. Učenici  su  oduševljeni  zadatkom i svatko  bi  na svoj način želio sudjelovati u radu. Ali ipak , nema za svih  mjesta  pa smo  se ipak odlučile za ono što je učenicima najzanimljivije.Našoj  kolegici, prof. Boženi jako   se  svidjele ta  ideja  i ona   se   vrlo „ozbiljno“ uključila u realizaciju   mini projekta.

S obzirom da imamo oko 90 učenika  odlučile smo da je to  najbolje  realizirati u školskoj zbornici. Tako je i bilo.

Program je vodio  učenik Josip Budak.
Počeli  smo sa  prezentacijom  „ Legenda  o zaleđenom  jezeru“ koju  su pripremile Tija i Mia, učenice 4.a razreda. Bilo je jako zanimljivo, jer učenici jako vole slušati  legende.
Čuli  smo  kako je  zapravo  nastao  hrvatski „kockasti“ grb. To  nam je  pročitala Ramona iz 4.b razreda. Čuli  smo  nešto što  do sada možda i nismo  znali.

I  učenice  iz 4.c bile su  vrijedne . Nina i Anđela pročitale su nam jednu staru hrvatsku bajku. Bilo je zanimljivo  na svoj način.

A onda su na pozornicu došli   Tomislav, Trpimir, Branimir, Petar Svačić, Petar Krešimir IV.
Njih  su  vrlo  uspješno  glumili Mario, Roko, Jere, Goran, Vito, Anđelo  i Josip.Izveli su  igrokaz Hrvatski  kraljevi.

I nakon  učeničkog djela  programa ,“ stvar u  ruke uzima „ prof. Božena.
Za početak  lagano  zagrijavanje uz mini kviz. Učenici  vrlo  uspješno  surađuju jer vole takve oblike  rada. Nakon  kviza  vrlo  zanimljivo  predavanje  popraćeno video projekcijama.
Učenici  su se  „uživili“ u predavanje jer im  prof. Božena sve priča kao  neku zanimljivu  bajku. Cijelo vrijeme predavanja u pozadini  se  čuje  prigodna  glazba na zadanu termu.
Naša kolegica se uistinu  jako dobro  pripremila da sve bude za 5.

Tako je i  bilo. Svi  smo bili  jako  zadovoljni  ostvarenim  projektom, učiteljice, a posebno učenici. Nadamo se  da će ovakvih  suradnji sa  kolegama iz „viših“ razreda biti još.

Ovdje možete vidjeti kako je izgledalo

Učiteljice Elza, Ljilja, Zvjezdana i Ivana