Dan Grada

Autor: Milan Troskot, 30. 11. 2011.

I  mi   smo  obilježili  Dan  grada  Zadra na  način  koji   nam  je tada  najviše  odgovarao. Prateći  vremensku  prognozu  saznali smo da   će  taj dan osvanuti   divan  jesenski  dan. Svi  učenici  odmah su se   „složili“. Idemo  vani. Ali kuda? U  razgledavanje muzeja! Većinu muzeja  smo već obašli, ali ipak  nam je dosta toga  i  ostalo za  razgledavanje. Dogovor  je  odmah „pao“.  Tražimo  telefonske  brojeve  i najavljujemo  svoj dolazak - Ide se  posjetiti Arheološki  muzej, Zlato i srebro grada Zadra i crkvu Sv. Donata.

Kao i obično, svugdje smo dobrodošli i svi se vesele našem  dolasku.

I evo, okupljanje  ispred škole u 9 sati. Ide  se pješice, već uhodanim putem, treba što  bolje iskoristiti   sunčan  dan.

Prvo odredište  je  razgledavanje  Zlata i srebra grada Zadra. Djeca su pomalo  uzbuđena jer su već , razgledavajući u školi slike tih vrednota, zaključili da se radi o nečem zaista posebnom. Odmah   na ulazu   osjeća se toplina  prostora u koji se ulazi. Časne sestre benediktinke  zaželjele su nam dobrodošlicu . I razgledavanje počinje. Djeca su oduševljena,

Svatko želi  nešto  pitati  i saznati što više. Časna sestra im na vrlo jednostavan i pristupačan način  strpljivo  odgovara  na  svako  pitanje.

Nakon  te ljepote odlazimo   u  Arheološki muzej, mjesto  gdje  smo  vidjeli  gomilu  stvari još od  kamenog doba   pa   sve   do  novijih vremena.. Najviše  su  ih  zanimala  razna  vrsta  oruđa kojima su ratnici  ratovali.

Zadnja  naša  adresa je crkva Sv. Donata. I tu  smo bili  jako  zadovoljni  viđenim.

Već pomalo  umorni  razgledavanjem, otišli  smo  do Poljane Pavla Ivana II  ,  malo  se  odmorili, pojeli i poigrali .

Kratko nakon igre uputili  smo  se  prema  autobusu  gdje nas je  već čekao  naš vozač Dragan. Sretni i zadovoljni napuštamo  centar našega grada Zadra sretni što smo i mi bili dio obilježavanja  Dana  grada Zadra.

Učiteljice  četvrtih   razreda

Fotkice  sa   naše mini „turneje“ pogledajte  ovdje!