Zadar čita- Lettera a pinocchio

Autor: Irena Stojanov, 25. 3. 2018.

Učenici petih razreda OŠ Bartula  Kašića  koji uče talijanski jezik  sudjelovali su  na manifestaciji Zadar čita 2018.

U školi Bartula Kašića  postavljena je ukrasna kutija s nazivom " Scrivi una lettera a Pinocchio..."  koju su uredile učenice Cluba Creativo. Uz ukrasnu kutiju koja je služila kao poštanski sandučić pratile su nas dvije prikladno  uređene slikovnice na istu temu.

Zamisao je bila  da se učenici koji uče talijanski jezik dopisuje na temu Pinocchio.

Pisma osnovnih  škola koje su se odazvale našem pozivu za ugodnim druženjem  pristizala su  u kutiju . Krajem manifestacije učenici petih razreda otvorili  su pisma, pročitali  ih te odgovarali na ista.

Odgovori koje su napisali učenici petih razreda OŠ Bartula Kašića  poslani su na adrese škole pošiljatelja. Sva pristigla  pisma,  koverte te odgovori   od dana 20.03   biti  će  izložena u Gradskoj knjižnici Zadar kao nadopuna postava  izložbe učenika četvrtih razreda OŠ Bartula Kašića pod nazivom " Pinocchio a Zara".

Zahvaljujemo  učenicima i nastavnicama talijanskog jezika OŠ Vladimira Nazora iz Škabrnje , OŠ Valentin Klarin iz Preka i OŠ Benkovac koji su se odazvali našoj inicijativi.

Nastavnica Doris Kožul Car