DOBITNICA KNJIŽEVNE NAGRADE U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Irena Stojanov, 15. 11. 2017.

U četvrtak 2. studenoga 2017. u povodu Mjeseca hrvatske knjige naše školske knjižničarke organizirale su književni susret s Brankom Primorac, poznatom hrvatskom književnicom, novinarkom i fotografkinjom.

Branka Primorac nagrađena je 2017. godine za knjigu Moj brat živi u kompjuteru nagradom „Mato Lovrak“.Napominjemo kako je istu nagradu ova autorica osvojila i prije 23 godine za roman Maturalac koji je sedmašima omiljena lektira.

Branka Primorac pričala je učenicima o svom djetinjstvu, mladenačkoj dobi i obiteljskom životu. U sadržajnom druženju književnica je djeci ispričala zašto je počela pisati i kako su nastale njene knjige. Razveselila ih je pričama iz svog života koje je jednim dijelom prenijela u knjige.

Naš susret završio je u spontanom i ležernom tonu, a mi se nadamo kao i poticaj djeci za čitanje njenih brojnih dijela koja nisu na popisu obvezne lektire. smiley