Autor: Vlatka Ignac, 26. 4. 2018.

Ove godine naša škola bila je partner Prirodoslovno-grafičkoj školi u realizaciji Eko dana.

Osim što su učenici drugih razreda sudjelovali u sadnji drveta u Parku Vladimira Nazora i Zadruga Maraška koja je sudjelovala na Ekologijadi na Kalelargi, sudjelovali smo u hvalevrijednoj  biciklijadi.

Učenici i roditelji na vrijeme su dobili sve potrebne  informacije kako bi se mogli organizirati i sudjelovati u vožnji.

Vesela skupina krenula je u dogovoreno vrijeme sa Višnjika prema cilju. Bilo je jako lijepo  vidjeti djecu i roditelje zajedno do cilja.

Oni manje hrabri čekali su bicikliste na cilju, u  parku ispred Grafičke škole. Škola domaćin pobrinula se za prigodan program uz zabavnu glazbu koju su izvodili učenici  njihove škole. Ogranizirana je i lutrija tako da su neki „srećkovići“ otišli kući sa poklonima.

Bila je to jedna jako dobra akcija gdje se djeci želi ukazati na važnost gibanja na svježem zraku.

Nadamo se i dalje suradnji sa Grafičkom školom i želimo da se i iduće godine vidimo na biciklijadi.

Evo nas opet