Autor: Vlatka Ignac, 22. 4. 2018.

Festival znanosti  Zadar održava se u periodu od 16.-21.04.2018. na raznim lokacijama našega grada, okolice grada te susjednim gradovima i županijama radi uključivanja šire javnosti. Ovogodišnja tema Festivala je: Otkrića. Cilj Festivala znanosti je približiti znanost javnosti kao i informirati javnost o novim znanstvenim otkrićima te poticati mlade na istraživanje i stjecanje novih znanja. U sklopu Festivala znanosti sudjelovala je i skupina učenika šestih razreda naše škole . Zajedno s učiteljicom Dušankom Dujić i Ivom Lisicom, u četvrtak 19.04.2018, divnog proljetnog dana, u periodu od 8:00 – 10:00 sati održali su radionicu pod nazivom: „Priđi bliže, otkrit ću ti tajnu“!

Učenici su istraživali obalno i priobalno područje Kolovara i Arbanasa. Promatrali su životne uvjete, sakupljali brojne biljne i životinjske vrste, međusobno razmjenjivali informacije, ispunjavali radne listove o promatranim vrstama  te sve promatrane biljke i životinje zabilježili fotoaparatom čije će fotografije iskoristiti za izradu školskog plakata na navedenu temu. Kao pravi mali ekolozi, učenici su na kraju radionice vratili sav biljni i životinjski materijal u njihovu životnu sredinu te se počastili i rashladili sladoledom pod šumom veličanstvenih borova i slušanja mora. Mora, koje stalno priča.

Evo nas opet