Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

STRUČNI SKUP ZA UČITELJE RAZREDNE NASTAVE

Autor: Vlatka Ignac, 3. 2. 2017.

Sinoć je u našoj zbornici bilo jako veselo i zanimljivo.Okupila  se čitava  Razredna nastava da bi prisustvovala jednom zanimljivom predavanju.Tema je bila Informacijsko komunikacijska tehnologija u nastavi hrvatskog jezika, a predavačica je bila prof.Željka Vukušić, glavna urednica za hrvatski jezik za Razrednu nastavu u Školskoj knjizi. Stručni skup otvorila je ravnateljica škole, prof.Katica Skukan.

Kao što se iz samog naslova vidi ,tema je bila zapravo tema budućnosti gdje smo vidjeli  kako bismo trebali raditi da bi nastavu učinili zanimljivijom i na neki način modernijom. Predstavljen nam je program Plickers.

To je jedan od mnogih digitalnih programa koji se mogu koristiti u suvremenoj nastavi, kako hrvatskog jezika, tako i ostalih predmeta.Jedini je uvjet da u učionici imamo internetsku vezu, a mi učitelji pametne telefone. Temelji se na tome da se izrađuju razni kvizovi, iz različitih područja, učenici ih rješavaju dizanjem kartica sa ponuđenim odgovorima.Vrednuju se tako da učitelj mobitelom skenira ponuđene odgovore i istog trena na monitoru računala vidi kako je koji učenik riješio.Znači nema mukutrpnog ispravljanja , nošenja radova kući i sl. Po reakcijama kolega vidjelo se da su svi zadovoljni onim što su čuli i vidjeli.Sada je na nama da krenemo u nove izazove sa novim tehnološkim izazovima.Ponuđeno nam je još nekoliko zanimljivih programa,Kahoot,Piktochart,Google Earth, Crossword, zapravo tih alata ima jako puno .Samo se treba ohrabriti i krenuti.

Kako to obično biva, na samom kraju zahvalili smo Školskoj knjizi što nam je omogućila ovo predavanje i gđi.Tihani Lesički na organizaciji skupa.

A mi kao dobri domaćini pripremili smo poklone sa proizvodima i CD-om naše Učeničke zadruge Maraška.

Moramo zahvaliti i gđi.Jeleni, našoj kuharici što nam je donirala  ukusne domaće kolače , koji su nam još dodatno „zasladili“ ovu ugodnu večer.

Još jednom hvala svima na uspješno održanom Stručnom skupu Razredne nastave.

Elza Nadarević-Baričić

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Srpanj 2017 »