Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

Održan Sat kodiranja

Autor: Vlatka Ignac, 17. 12. 2016.

Živimo u vremenu kada je tehnologija  prisutna svugdje oko nas, a tek mali dio populacije sudjeluje u razvoju tih istih tehnologija. Zato smo i ove godine odlučili uključiti našu školu u globalni događaj pod nazivom: The Hour of Code ili Sat programiranja koji smo održali od 12. - 15. prosinca.

Sat kodiranja globalni je pokret na kojem sudjeluju deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Sat kodiranja organiziran je od strane Code.org, javne neprofitne organizacije posvećene širenju informatike. Cilj Sata kodiranja nije naučiti svakoga kako postati vrsni računalni znanstvenik u sat vremena. Sat vremena dovoljno je za shvatiti kako je računalna znanost zabavna i kreativna i da je dostupna svim uzrastima.

Na ovoj radionici učenike četvrtih razreda smo na zanimljiv način (kroz igru) upoznali s osnovama algoritama i programiranja. Zbog velikog interesa učenike smo podijelili u 5 grupa. Sudjelovalo je 63 učenika iz 4.a, 4.b, 4.c i 4.a razreda PŠ Bokanjac. Učenik 6.a razreda, Josip Šumski, ove godine bio je u nekim grupama u ulozi 'učitelja'.

Josip i učenici 4.a razreda

Učenicima smo poručili da se nadamo da smo ih zainteresirali za programiranje i da će nam se sljedeće školske godine pridružiti na nastavi informatike. Možda se među njima krije novi  'učitelj' Josip na sljedećem Satu kodiranja.

Vlatka Ignac i Milan Troskot

Pogledajte što su novinarima našeg Bartulina rekli neki od učenika:

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Srpanj 2017 »