JAVNI NATJEČAJ DAVANJE U ZAKUP ŠKOLSKIH SPORTSKIH DVORANA

Tekst natječaja se nalazi u dokumentu privitku:

NOVA OBAVIJEST

OBAVIJEST ZA PUTNIKE UČENIKE ŠKOLSKOG AUTOBUSA IZ MJESTA POLJICA, DRAČEVAC NINSKI I ŽERAVA

OD ČETVRTKA 14.RUJNA 2017.  PO DJECU PUTNIKE ŠKOLSKOG AUTOBUSA DOLAZIT ĆE SE PO SLIJEDEĆEM RASPOREDU:

12,30 -POLJICA BRIG

12,40-POLJICA PREMA VRSIMA

12,50- DRAČEVAC NINSKI

13,15- ŽERAVA

ZBOG ZATVORENOSTI CESTE PREMA RAŽANCU, ŠKOLSKI AUTOBUS SA DJECOM PROMETOVAT ĆE NA RELACIJI POLJICA - DRAČEVAC N. - POLIČNIK - MURVICA- ŽERAVA - ZADAR I OBRATNO PRI POVRATKU IZ ŠKOLE.

ZAHVALJUJEM NA RAZUMIJEVANJU,

RAVNATELJICA,KATICA SKUKAN prof.

Održan Sat kodiranja

Autor: Vlatka Ignac, 17. 12. 2016.

Živimo u vremenu kada je tehnologija  prisutna svugdje oko nas, a tek mali dio populacije sudjeluje u razvoju tih istih tehnologija. Zato smo i ove godine odlučili uključiti našu školu u globalni događaj pod nazivom: The Hour of Code ili Sat programiranja koji smo održali od 12. - 15. prosinca.

Sat kodiranja globalni je pokret na kojem sudjeluju deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Sat kodiranja organiziran je od strane Code.org, javne neprofitne organizacije posvećene širenju informatike. Cilj Sata kodiranja nije naučiti svakoga kako postati vrsni računalni znanstvenik u sat vremena. Sat vremena dovoljno je za shvatiti kako je računalna znanost zabavna i kreativna i da je dostupna svim uzrastima.

Na ovoj radionici učenike četvrtih razreda smo na zanimljiv način (kroz igru) upoznali s osnovama algoritama i programiranja. Zbog velikog interesa učenike smo podijelili u 5 grupa. Sudjelovalo je 63 učenika iz 4.a, 4.b, 4.c i 4.a razreda PŠ Bokanjac. Učenik 6.a razreda, Josip Šumski, ove godine bio je u nekim grupama u ulozi 'učitelja'.

Josip i učenici 4.a razreda

Učenicima smo poručili da se nadamo da smo ih zainteresirali za programiranje i da će nam se sljedeće školske godine pridružiti na nastavi informatike. Možda se među njima krije novi  'učitelj' Josip na sljedećem Satu kodiranja.

Vlatka Ignac i Milan Troskot

Pogledajte što su novinarima našeg Bartulina rekli neki od učenika:

OBAVIJEST RODITELJIMA IZDAVANJE POTVRDA ZA SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

« Rujan 2017 »