Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

VEČER MATEMATIKE

Autor: Vlatka Ignac, 2. 12. 2016.

Prvog dana mjeseca prosinca u našoj je školi u 18 h održana „Večer matematike“, skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Roditelji i djeca sudjelovali su u zabavnim aktivnostima koje otkrivaju često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvarajući nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazujući da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

I ove su godine sudionici obilazili „matematičke stanice“ i odabirali aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima bili su dostupni u svakoj radionici, a „dežurni matematičar“  pomagao je pri njihovoj provedbi. Organizator i idejni začetnik matematičkih večeri je Hrvatsko matematičko društvo, a za uspješnu provedbu u našoj školi zaslužne su učiteljice razredne nastave, nastavnice matematike uz pomoć kolegica ostalih predmeta ( Dušanka Dujić, Ana Lisica, Slavka Oštrić,Vedrana Kasalo) i naša ravnateljica Katica Skukan, koja je i obišla sve učenike i roditelje po učionicama i pozdravila ih.

Izvrstan odaziv od ukupno 417 učenika jamstvo je za kontinuitet ove manifestacije u našoj školi.

Pogledajte u fotogaleriji kako smo se zabavili.

Fotogalerija 3.b i 3.d razreda

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Ožujak 2017 »