15.svibnja- Međunarodni dan obitelji

Autor: Vlatka Ignac, 17. 5. 2018.

Koliko je važna obitelj u odrastanju djece pokazali su nam roditelji iz 2.a razreda. U želji da obilježimo Dan obitelji odlučili smo  organizirati sportsko nadmetanje između roditelja i učenika.

Roditeljima se jako svidjela ta ideja tako da su sudjelovali baš svi, kod nekoga čak i oba roditelja. Ideja je bila da tate igraju nogomet sa dečkima, a mame graničare sa djevojčicama. Da bi sve bilo po pravilu igre za nogometnog suca zamolila sam kolegu Josipa Kavartuča, profesora tjelesnog da nam sudi. Odmah na početku vidjelo se da su i tate i dečki ozbiljno ušli u igru i borili se za svaku loptu. Za to vrijeme mame i curice igrale su graničare. Kako su svi došli jako motivirani za igru, odigrali su i još jedne graničare i to roditelji protiv djece.

Na licima roditelja vidjelo se da uživaju u igri i da im ništa nije teško. Ovim susretom htjeli smo pokazati i podsjetiti koliko je kvalitetna obitelj važna da bi djeca imala sretno djetinjstvo.

U želji da im ovaj dan ostane u sjećanju za roditelje smo pripremili male spomen knjižice koju je svako dijete napravilo za svoju obitelj. Učenici su dobili  diplomu za sudjelovanje u natjecanju kojega smo nazvali Roditelji i djeca zajedno.

« Listopad 2018 »