"Zadar čita"

Autor: Vlatka Ignac, 15. 3. 2018.

Gradska knjižnica Zadar već desetu godinu za redom  organizira manifestaciju Zadar čita koja je kroz sve te godine postala jako prepoznatljiva od strane svih njezinih partnera i suradnika. Glavni cilj ove manifestacije je poticanje čitanja kod mladih. Ove godine tema je PISMO i to u svim oblicima, vrstama i načinima upotrebe.

S obzirom da je u lektiri drugog razreda na popisu knjiga Poštarska bajka gdje je glavna tema upravo pismo , učenici 2.a razreda odlučili su se uključiti u ovaj događaj i svoju lektiru organizirati baš u Gradskoj knjižnici, među knjigama kako i priliči satovima lektire.

Učenici su imali dovoljno vremena za pročitati knjigu i biti spremni za odlazak u knjižnicu.

Da bi sat bio zanimljiviji i pomalo drugačiji ,za uvodni dio sata(motivaciju) pozvali smo glumicu HNK Zadar Žanu Bumber da nam pomogne u realizaciji naše ideje. Zapravo ,Žanu smo zamolili da nam glumi poštara Kolbabu,glavnog lika.Ona je to odmah prihvatila i „odradila“ svoj dio baš onako kako to rade profesionalci.Učenici su bili presretni i nisu dali Kolbabi da ode. Nakon toga slijedilo je nekoliko igara, razgovora, kvizova….a sve povezano sa navedenom lektirom. Vrijeme je brzo prošlo i sigurni smo da će učenici lektiru Poštarska bajka još dugo,dugo pamtiti.

Zahvaljujemo se Gradskoj knjižnici na ovoj organizaciji i nadamo se i budućoj suradnji.

Hvala i glumici Žani što je pomogla da naš današnji sat bude u potpunosti ostvaren.

« Prosinac 2018 »