SVEUČILIŠTE U ZADRU I NAŠA ŠKOLA ZAJEDNO NA FESTIVALU ZNANOSTI

Autor: Vlatka Ignac, 2. 5. 2017.

MANIFESTACIJA JE TO S CILJEM PRIBLIŽAVANJA ZNANOSTI SVIM UZRASTIMA , DJECI VRTIĆKE DOBI DO ODRASLOG STANOVNIŠTVA.CILJ JE MLADE LJUDE ŠTO VIŠE INFORMIRATI O REZULTATIMA IZ RAZLIČITIH PODRUČJA ZNANOSTI I POTAKNUTI MLADE NA ISTRAŽIVANJE I STJECANJE NOVIH ZNANJA.

TEMA OVOGODIŠNJEG FESTIVALA JE VRIJEME (KRONOLOŠKI I METEOROLOŠKI).VRIJEME ODRŽAVANJA JE OD 24.-29.TRAVNJA NA RAZINI CIJELE DRŽAVE. KAO I PRETHODNIH GODINA, FESTIVAL ZNANOSTI JE U ORGANIZACIJI SVEUČILIŠTA U ZADRU I BOGAT JE RAZLIČITIM AKTIVNOSTIMA, PREDAVANJIMA,RADIONICAMA, DEMONSTRACIJAMA, IZLOŽBAMA,PREDSTAVAMA….

I NAŠA ŠKOLA SE NA VIŠE NAČINA PRIJAVILA ZA SUDJELOVANJE NA FESTIVALU.

TAKO SU 26.4. NA NAŠEM SVEUČILIŠTU, NA ODSJEKU ZA IZOBRAZBU UČITELJA I ODGOJITELJA ODŽANE ZANIMLJIVE RADIONICE I PREDAVANJE NA TEMU MATEMATIKA NEKADA I DANAS.

KAKO SE NASTAVA NE BI UVIJEK ODRŽAVALA SAMO U NAŠIM UČIONICAMA, ODLUČILE SMO UČENIKE POVESTI U UČIONICE FAKULTETA. TAKO SU UČENICI 1. A I UČENICI 5.A  POSTALI  „MALI  STUDENTI.“

ODRŽALE SMO DVIJE RADIONICE NA TEMU MATEMATIKA NEKAD I DANAS.

BILO JE JAKO ZANIMLJIVO JER SU U UČIONICI ZAJEDNO BILI I UČENICI I GOSTI, UČITELJI KOJI SU DOŠLI POGLEDATI  ŠTO SMO PRIPREMILE. POKAZALE SMO NEKE TRADICIONALNE NAČINE RADA, ALI I  SUVREMENE METODE POUČAVANJA MATEMATIKE.

UČENICI SU BILI JAKO DOBRI I SURADLJIVI.JAKO IM SE SVIDIO TAKAV NAČIN  RADA.

NAKON  ODRŽANIH RADIONICA, DOC.DR.SC.MAJA CINDRIĆ ODRŽALA JE PREDAVANJE ZA  SVE NAZOČNE  GDJE JE TAKOĐER NAPRAVILA POVEZNICU SA NAČINOM RADA MATEMATIKE NEKADA I DANAS.

VODITELJICE RADIONICA BILE SU  NATALIJA ZVELF I ELZA NADAREVIĆ BARIČIĆ.

Galerija: http://www.os-bkasica-zadar.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=348

« Rujan 2017 »