Mali prvaši na svojoj prvoj terenskoj nastavi!

Autor: Vlatka Ignac, 10. 2. 2017.

Priroda  i društvo  je  većini  učenika omiljeni predmet jer se često može učiti i izvan škole i učionice. A posebno ako se uče znamenitosti našega  grada.

Jednu  takvu temu smo i mi učili ovih dana, ali ne samo u učionici nego i izvan nje.

Kao i obično, pješke smo išli na zadarski poluotok jer ipak su tamo sve znamenitosti  koje bi trebali  poznavati .Laganim korakom, prijekim putem,preko omiljenog nam parka Vruljica  brzo stižemo u srce grada, na Narodni trg. Pogledali smo Etnografski muzej ( samo izvana), Gradsku ložu, napravili jednu fotografiju i krenuli na Trg pet bunara, u Park kraljice Jelene.

Taj lijepi prostor iskoristili smo za odmor i jelo, naravno  igru. Tu smo još obratili pozornost na Kapetanovu kulu i opet  napravili par sličica.

Razgledavanje nastavljamo uz crkvu sv.Šime preko Široke ulice, poznate Kalelarge do Foruma i crkve sv . Donata. Divimo se ljepotama našega grada I odlazimo do Morskih orgulja da uživamo u divnim zvukovima.A naravno, kada smo na orguljama onda smo i na Pozdravu sunca, još jednoj neopisivoj ljepoti Zadra. Čak I tako mali, naši prvaši su zaključili da se naš grad ima čime dičiti I ponositi.

Ima se još puno toga za vidjeti……ali ima vremena.Tek smo prvi razred!

Na putu kući, kao i uvijek , zaustavili smo se u Vruljici i ostatak energije potrošili na igru i zabavu.

Vratili smo se u školu sretni i zadovoljni, jer nikakve priče, slike, filmovi, ne mogu se doživiti kao kad nešto vidiš svojim očima.

Fotografija  ne  nedostaje, pa ako želite, pogledajte!

Elza Nadarević-Baričić

« Studeni 2017 »