ODGOVORNO SPOLNO PONAŠANJE

Autor: Vlatka Ignac, 17. 11. 2016.

U nastavnom planu i programu biologija - osmi razred, uči se o reproduktivnom sustavu. Da bi naši učenici bili  bolje educirani o važnost odgovornog spolnog ponašanja,  u utorak, 15. studenog  gost predavač našim osmašima  bio je dr. Luka Matak, ginekolog.

Jednako kao što dijete fizički napreduje, uči sve više riječi, iskazuje sve više osjećaja, pokazuje zanimanje za različite stvari, usporedno s tim spolno se razvija. Spolnost je normalan i zdrav dio ljudskog života, koji počinje rođenjem i nastavlja se tijekom života.

Predavnje nije bilo klasično izlaganje pred učenicima, nabrajenje činjenica, već je predavač nastojao uključiti učenike u diskusiju, a u čemu je  uvelike i uspio.  Postavljali su brojna pitanja, a isto tako su  iznosili  svoja dotadašnja saznanja, te komentirali.

Bilo je to vrlo poučno predavanje koje je obuhvaćalo brigu za vlastito zdravlje, a naglašeno je kakve sve posljedicama  izazivaju spolno prenosivie zarazne bolesti.

Pripremila: Dušanka Dujić, uč. biologije

« Rujan 2017 »