IZLOŽBA SLIKA PROFESORICE EMINE

Autor: Vlatka Ignac, 1. 10. 2016.

U srijedu 21. rujna 2016.godine, otvorena je samostalna izložba naše učiteljice likovne kulture, Emine Mijatović.

Premda je Emina profesorica likovne kulture, dvadesetak godina se aktivno bavi slikarstvom. U početku se izražavala u tehnici ulja na platnu, a gotovo petnaest godina radi u tehnici akvarela.

Eminini motivi su dijelovi vanjskoga prostora sa pripadajućim građevinama i motivima, poput brodica, stabala i živih bića.

U novije vrijeme kao motiv se javlja i vjetrenjača iz stilskog razdoblja baroka, koja svojim oblikom i bojama ne ostavlja niti jednoga promatrača ravnodušnim.

Eminine slike nastale su kao osvrti i uspomene na krajeve koje posjećuje. Prema nazivima izloženih slika možemo izdvojiti Zaton, Nin, Ražanac, Zadar, Olib, Ošljak, Skradin, Texel, Delft, itd.

U predgovoru kataloga izložbe, Indira Denaro, povjesničarka umjetnosti, ističe: „To su putopisne crtice, najčešće slikane „in situ“ sa tendencijom zaustavljanja određenog trenutka i prenašanja na papir.“ Što znači da Emina najčešće svoje motive crta i slika na samome mjestu u otvorenom prostoru.

U izuzetno vedrom ozračju među okupljenim prijateljima i kolegama u lapidariju Muzeja ninskih starina Nin, izložbu su otvorili direktorica ureda Turističke zajednice Grada Nina, gđa Marija Dejanović i kustos Muzeja ninskih starina Mate Radović, dipl. arheolog.

Mješovita školska pjevačka klapa „Skulari“ uljepšala je večer svojim nastupom.

Izložbu možete razgledati do 15.listopada u vremenu od 9 do 14 sati.

« Studeni 2017 »